info@rellox.com +420 736 671 652

ZUGSPITZ ARENA

Tyrolská Zugspitz Arena se rozkládá v blízkosti nejvyšší hory Bavorských Alp a po celý rok láká sportovní nadšence, rodiny s malými dětmi i turisty, kteří si chtějí odpočinout v prostředí nádherné alpské přírody. Zugspitz Arena se nachází v blízkosti rakousko-německé hranice a je tak pro Čechy velmi dobře dostupná. Z Prahy se sem dostanete za 6 hodin pohodlné jízdy. Pro cestu přes Mnichov nepotřebujete v současné době německou, ani rakouskou dálniční známku.

Oblast nabízí mnoho aktivit po všechna čtyři roční období. Zde přinášíme přehled těch nejoblíbenějších.

Sjezdové lyžování

Celá Zugspitz Arena propojuje 7 lyžařských středisek – Ehrwald, Lermoos, Berwang, Biberwier, Heiterwang, Bichlbach/Lähn-Wengle a Namlos – čítajících dohromady 152 km sjezdovek. Lákadlem je i ledovcová plošina Zugspitze, která garantuje dostatek sněhu téměř po celý rok. To vše dělá toto místo jednou z nejlepších lyžařských oblastí v Tyrolsku.

Běžecké lyžování

Oblast nabízí vynikající podmínky pro profesionální sportovce a vyznavače běžkařského lyžování. Najdete zde síť 110 km upravených tras jak pro klasickou, tak pro bruslařskou techniku. Všechny trasy jsou zdarma! Oblast patří mezi oceněné resorty pro běžecké lyžování. Specializované hotely s TÜV certifikací nabízí pro své hosty profesionální služby.

Sáňkování

Sáňkařské trasy potěší nejen děti, ale i dospělé. Od prosince do března jsou v úterý a v pátek od 18:30 do 23:30 zprovozněny i noční sáňkařské trasy v Ehrwalder Alm. V tyto dny jsou otevřeny i horské chaty Tirolerhaus, Ehrwalder Alm, Ganghofer Hütte a Brentalm, které nabízí vynikající občerstvení a živou hudbu. Převýšení noční trasy činí 400 metrů a délka trasy je 3 km.

Cyklistika

Tato oblast je velmi známou mezi nadšenými cyklisty díky velké rozmanitosti a množství cyklostezek. Trasy uspokojí i nejnáročnější sportovce, kteří rádi zdolávají výzvy v podobě stoupání na vrchol a potom si zaslouženě sjedou adrenalinový downhill. K dispozici jsou i freeridové trasy.

Pokud chcete pohodovější variantu, můžete využít lanovek, které vám ušetří námahu a pak si jen užívat nádherné výhledy a trasy lemující vrcholky, horská jezera a rozkvetlé louky. Po odborném hodnocení ověřeného certifikátem TÜV a ISO byla Zugspitz Arena oceněna značkou “Mountain Bike Holidays”. Samozřejmostí jsou všudypřítomné půjčovny kol a elektrokol.

Horská turistika

Tyrolská Zugspitz Arena je úžasnou turistickou oblastí s nabídkou více než 150 tras. Ať už si vyberete jakoukoliv, uchvátí vás dech beroucí výhledy, třpytivá horská jezera, rozkvetlé alpské louky a okolní příroda. Můžete si vybrat mezi náročnými trasami s vysokým převýšením a pohodovými cestami vhodnými i pro děti či seniory. Pro snadné plánování tras můžete využít interaktivní mapu.

Golf

K dispozici je 9 jamkové golfové hřiště s přímým výhledem na Zugspitze ve výšce 1000 m. n. m. Méně zkušení hráči se mohou zdokonalit v golfové škole v Ehrwaldu

Plavání

K plavání můžete využít jak několik krytých bazénů, tak horských jezer. Kryté bazény se nabízí v Ehrwaldu a Lermoosu, venkovní bazény v Berwang a Lermoosu. Jezera vhodná ke koupání jsou Blindsee, Mittersee a Heiterwangersee s Plansee. Komu nevadí studenější voda, může využít i horských jezer Seebensee , Drachensee a Igelsee ve vyšší nadmořské výšce a s nádhernými výhledy.

Horolezectví

Region je rájem pro horolezce s různými typy horolezeckých tras, ferrat a skalních útvarů. Na úpatí Zugspitze byly nedávno zprovozněny nové horolezecké stěny různých obtížností. V případě špatného počasí můžete trénovat na umělé stěně Ehr”WALL”d v Ehrwaldu. Region nabízí i několik zimních horolezeckých tras s možností lezení na ledě.

Tenis

Využijte některé z mnoha tenisových kurtů. K dispozici jsou venkovní kurty i kryté haly.

Další aktivity

Mezi další oblíbené aktivity patří kanoistika, paragliding, minigolf, bruslení či jízda na koni.

Slevové karty

Oblast nabízí svým návštěvníkům speciální slevové karty – v období od 10.5. do 4.11.2018 můžete využívat kartu Z-Ticket, v zimní sezóně Top Snow Card.