info@rellox.com +420 736 671 652

Umístění projektu

Nový projekt apartmánů 4* PURE Ehrwald je situován v centrální, a přesto klidné části obce Ehrwald nedaleko německo-rakouských hranic. Ehrwald se nachází přímo na úpatí Zugspitze, nejvyšší hory Bavorských Alp a je největší obcí v tyrolské Zugspitz Areně. Tato oblast je celoročně vyhledávaná díky široké škále volnočasových aktivit. Podívejte se, co vše se zde dá podniknout.

Umístění projektu

Sjezdové a běžecké lyžování

Přímo z Ehrwaldu vede na Zugspitze kabinová lanovka. Sedačková lanovka vozí lyžaře na Grubinstein, kde jsou připraveny sjezdovky různých délek a náročností. K dispozici je i další kabinová lanovka, 8 moderních vleků, snowpark a lyžařské školy. Oblast je ideální i pro běžkaře. Ehrwald je propojen s obrovskou lyžařskou oblastí Zugspitz Arena zahrnující 7 lyžařských středisek čítajících dohromady 152 km sjezdovek. Lákadlem je i ledovec, který garantuje dostatek sněhu téměř po celý rok.

Sáňkování

Sáňkařské trasy potěší nejen děti, ale i dospělé. Od prosince do března jsou v úterý a v pátek od 18:30 do 23:30 zprovozněny i noční sáňkařské trasy v Ehrwalder Alm. V tyto dny jsou otevřeny i horské chaty Tirolerhaus, Ehrwalder Alm, Ganghofer Hütte a Brentalm, které nabízí vynikající občerstvení a živou hudbu. Převýšení noční trasy činí 400 metrů a délka trasy je 3 km.

Cyklistika

Oblast je velmi vyhledávaná mezi cyklisty. Ehrwald a jeho okolí nabízí velké množství cyklostezek různých náročností, které potěší rodiny s dětmi i profesionální cyklisty.

Horská turistika

V létě je Ehrwald lákadlem pro milovníky horské turistiky s různými délkami a náročnostmi tras. Zážitková trasa “Zugspitzi am Gaisbach” je velmi oblíbená trasa pro děti, na které se dozví zajímavosti o místní přírodě a regionu. Okolní nedotčená příroda, rozlehlé louky, majestátní hory a třpytivá horská jezera tvoří nádhernou kulisu a jsou balzámem na duši.

Golf

K dispozici je 9 jamkové golfové hřiště s přímým výhledem na Zugspitze ve výšce 1000 m. n. m. Méně zkušení hráči se mohou zdokonalit v golfové škole v Ehrwaldu.

Krytý bazén

Bazén v Ehrwaldu je největším krytým bazénem regionu. Součástí je 25 metrový plavecký bazén s teplotou vody 29 stupňů, brouzdaliště pro nejmenší děti, dětský svět. V létě je otevřená i venkovní plocha s lehátky a dětským hřištěm. Součástí budovy je i sauna, solarium a fitness.

Horolezecká stěna

Region je rájem pro horolezce s různými typy horolezeckých tras, ferrat a skalních útvarů. Na úpatí Zugspitze byly nedávno zprovozněny nové horolezecké stěny různých obtížností. V případě špatného počasí můžete trénovat na umělé stěně v Ehrwaldu. Uměná stěna nabízí celkem 1267 m2 lezecké plochy s přibližně 10 000 úchyty, maximální výškou stěny 16,27 metrů a maximální délkou trasy 20 metrů. Pokud jste začátečník, můžete využít i kurzy lezení, které se zde pořádají.

Tenisová hala

V roce 2014 byla v Ehrwaldu otevřena nová tenisová hala se dvěma kurty.

Umělé kluziště

Přímo v Ehrwaldu můžete využít také umělé kluziště ideální pro bruslení, curling či hokej.

Gastronomie

V Ehrwaldu máte na výběr z několika restaurací různých typů – od kaváren, přes pizzerie až po hospůdky s tradiční tyrolskou kuchyní.

Infrastruktura

Resort je z České republiky velmi dobře dostupný. Z Prahy se sem dostanete za necelých 6 hodin pohodlné jízdy. Pro cestu přes Mnichov nepotřebujete v současné době německou, ani rakouskou dálniční známku. Z Brna se sem dostanete přibližně za 7,5 hodiny.