info@rellox.com +420 736 671 652

Proč PURE EHRWALD

4* PURE Ehrwald má několik předností, které dělají z koupě apartmánu v tomto resortu výhodnou investici:

  • Lokalita v Zugspitz Areně, která propojuje 7 lyžařských středisek.
  • Vyhledávaný dvousezónní resort s ledovcem.
  • Vysoká kvalita projektu s hotelovým zázemím a službami.
  • Atraktivní příjem z pronájmu až cca 4,3 % p.a.
  • Provoz projektu pro renomovanou značkou PURE.
  • Bohaté zázemí komplexu včetně restaurace, fitness, wellness a bazénu.
  • Kvalitní vybavení v moderním alpském stylu.
  • Koupě nemovitosti do osobního vlastnictví.
  • Pohodlný dojezd autem do 6 hodin z Prahy bez německé a rakouské dálniční známky.

Více informací o investici do nemovitostí v projektu 4* PURE Ehrwald, včetně kalkulace výnosů z pronájmu pro jednotlivé apartmány, naleznete ZDE.

Proč rakouské Alpy?

Trh rakouských alpských realit je poměrně nedávno objeveným fenoménem – jak ze strany klientů, tak ze strany developerů. Zahraniční bonitní investoři se do té doby orientovali na vyhlášená střediska ve Švýcarsku či ve Francii – pokud hovoříme o Evropě. (Pozn.: Trh alpských nemovitostí je do velké míry tvořen zahraničními investory, kteří zde kupují svůj alpský „holiday home“. Vývoj cen nemovitostí v Alpách tak nemusí nutně korelovat s vývojem domácího realitního trhu.)

Ceny nemovitostí v rakouských Alpách byly a jsou výrazně nižší než švýcarská a francouzská ski/realitní konkurence. Poslední průzkum společnosti Savills z října 2016 uvádí, že ceny rakouských ski nemovitostí jsou v průměru o 28 % nižší než v dalších alpských zemích.Rakouská ski střediska se obecně nachází v nižší nadmořské výšce s kratší lyžařskou sezónou než například Zermatt či Tignes. Bohatě to ale nahrazují investicemi do rozvoje a modernizace středisek, včetně zasněžování a důrazu na rozvoj letní turistiky se zaměřením na diversifikaci volnočasových aktivit v oblasti. Přibližně 60 % sjezdovek v Rakousku má k dispozici zařízení na umělé zasněžování a od roku 2008 se zde průměrně proinvestuje cca 130 mil EUR každý rok na modernizaci a rozšiřování zasněžování (zdroj: Laurent Vanat, 2018).

Důsledkem je další předpokládaný růst cen ski nemovitosti a růst turismu v rakouských Alpách. Jako příklad uvádíme rekordní prodeje apartmánů s meziročním růstem cen o 6,2 % a nárůst počtu turistických návštěv o více než 10 % v Tyrolsku v první polovině roku 2016. (zdroj: Tiroler Tageszeitung).

Dalším faktorem dlouhodobě pozitivního trendu vývoje cen v rakouských Alpách (resp. v Alpách obecně) jsou omezené možnosti nové výstavby, které jsou zapříčiněné přírodními podmínkami a nedostatkem stavebních pozemků (mnoho středisek se nachází na pomezí národních parků). Ze strany některých rakouských obcí a regionů je také patrná snaha o kontrolu nad rozsahem nové výstavby. Výše uvedené jednak zamezuje převisu nabídky nad poptávkou a navíc zajišťuje vysokou likviditu alpských realit, která je podpořena poptávkou z různých zemí: Rakousko, Německo, Nizozemsko, Velká Británie, země Skandinávie, země střední a východní Evropy (včetně ČR) a další.

Rakouská ekonomika roste a zároveň se zvyšují i ceny tamních nemovitostí. Za rok 2017 činil růst cen 3,8 %. Kromě toho je země stále oblíbenější destinací mezi domácími turisty i cizinci, kteří se čím dál více ubytovávají právě v komerčně pronajímaných nemovitostech. Podle rakouského statistického úřadu Rakousko v roce 2017 zaznamenalo celkem 144,5 milionu přenocování, což oproti roku 2016 znamená 2,6% nárůst. V období hospodářského růstu se přirozeně zvyšuje zájem o vyšší standard ubytování, který splňují investiční byty zakoupené za účelem pronájmu turistům (8,8 %). Dobrou volbou pro koupi nemovitosti jsou lyžařská střediska, kde je vytíženost ubytovacích zařízení zaručena v zimě i v létě.

Zdroj: Laurent Vanat – 2018 International Report on Snow & Mountain Tourism

Proč Rakousko?

Vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 pominula do té doby platná restriktivní omezení pro tuzemské investory při koupi nemovitostí v Rakousku. České fyzické a právnické osoby mohou nabývat nemovitosti v Rakousku ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako občané Rakouska. Omezení se mohou vyskytnout pouze u zemědělských pozemků v některých spolkových zemích a platí nejen pro cizince, ale i pro rakouské subjekty.

Rakouský realitní trh patří k nejstabilnějším v Evropě. Ceny rezidenčních nemovitostí zaznamenaly mírný růst i v době realitní krize koncem minulé dekády.

Závěrem

Koupě nemovitosti v rakouských Alpách je v zásadě konzervativní investice s důrazem na nízké investiční riziko, další předpokládaný mírný růst cen nemovitostí a stabilní příjem z pronájmu. Vzhledem ke struktuře nabídky nemovitostí je vhodná zejména pro investory, kteří hledají možnost částečného užívání nemovitosti v Alpách v kombinaci s dalším pronájmem nemovitosti – se zajištěním komplexního servisu.

V rámci uvedených parametrů představuje projekt 4* PURE Ehrwald jednu z nejkvalitnějších nabídek rakouských alpských nemovitostí na prodej.